Načelnici Podunavskog upravnog okruga
Момир Радојковић
momir.pngМомир Радојковић из Луњевца постављен је на положај начелника Подунавског управног округа са седиштем у Смедереву, Решењем Владе Републике Србије са 13. фебруаром  2009. године.Функцију начелника Округа обављао је до 13. фебруара 2014. године.
Рођен је 24. новембра 1963. године у Смедереву, а од рођења до данас живи у Луњевцу.
Основну школу је завршио у Коларима, средњу школу–усмерено образовање смер новинар - сарадник завршио је  у Смедеревској гимназији 1982. године.
Завршио је Правни факултет у Крагујевцу  1991. године а правосудни испит положио је 2000. године.
До сада је радио на следећим пословима:
-од 1992. до 1999. године као самостални референт за правне послове војне обавезе у Команди Војног одсека Смедерево у Смедереву;
-од 2000. до 2009. године бавио се адвокатском делатношћу у сопственој адвокатској канцеларији у Смедереву.
У периоду од 2000. до 2008. године био је на многим дужностима у локалној самоуправи општине Смедерево и то:
-од 2000. до 2008. године одборник Скупштине општине Смедерево у три мандата;
-од 2003. до 2004. године потпредседник Извршног одбора Скупштине општине Смедерево;
-од 2004. до 2006. године заменик председника Скупштине општине Смедерево;
-од 2007. до 2008. године председник Привременог органа општине Смедерево.
Члан је Управног одбора Одбојкашког клуба Смедерево и Градског културно уметничког друштва Смедерево.
Ожењен је и отац два сина.
 
Zoran Milosavljević
Zoran MilosavljevićNačelnik Podunavskog okruga Smederevo u periodu od jula 2007. godine. Funkciju načelnika Podunavskog upravnog okruga obavljao do 13. februara 2009. godine.
Rođen 27.01.1958. godine u Smederevu. Završio je Gimnaziju u Smederevu 1977. godine, smer  prirodno matematički. Studirao  je na Pravnom fakultetu u Nišu, gde je stekao zvanje pravnika.
Do sada je radio u sledećim Preduzećima:
-DP „FAGRAM“ SMEDEREVO u periodu od 1983 do 1984 godine;
-DP PK „GODOMIN“ Smederevo u periodu od 1984. do 1992. godine  na radnom mestu samostalnog referenta za imovinsko pravne poslove;
-STAMBENA ZADRUGA SMEDEREVO u periodu od 1992. do 1996. godine  na radnom mestu sekretara Stambene zadruge;
-Preduzeće: „M-TIM“ DOO SMEDEREVO u periodu od 1996. do 2003. godine i od 2004. do 2007. godine,  kao osnivač i direktor Preduzeća.
-OPŠTINA SMEDEREVO u periodu od 2003. do 2004. godine  kao potpredsednik Izvršnog saveta Skupštine opštine Smederevo;
-Poseduje licencu ovlašćenog zastupnika u poslovima osiguranja i licencu ovlašćenog menjača obe izdate od strane Narodne banke Srbije.
-Takođe je zastupnik je ostatka  društveng kapitala pri Regionalnoj privrednoj komori.
-Trenutno pohađa drugi semestar specijalističkih studija „ Integracije EU“  na Fakultetu političkih nauka u Beogradu.
- Predsednik je gradskog zenskog hora „Kir Stefan Srbin“, već 8 godina, a bio je i predsednik teniskog kluba  „Smederevo“.
Govori engleski jezik.
Oženjen je i otac dva deteta.
 
Stevan Žeželj
stevanzezelj.jpgRođen 28.08. 1951. godine u Smederevu. Završio Gimnaziju u Smederevu i Pravni fakultet u Beogradu 1977. godine. Položio pravosudni ispit 1980. godine.
Pohađao postdiplomske specijalističke studije iz oblasti međunarodnog privrednog prava na Pravom fakultetu u Beogradu  1989 i 1990 godine.
Pohađao međunarodni naučni forum “DUNAV REKA SARADNJE“ pred Institutom za međunarodnu politiku i privredu u Beogradu  1997 godine.
Govori engleski jezik.
Radnu karijeru započeo je u 01. 07 1977. godine posle šestomesečnog stažranja u Opštinskom sudu u Smederevu , radi u Trgovinskom preduzeću „DUNAV“ u Smederevu na poslovima samostalnog pravnog referenta, rukovodioca pravnih poslova, direktora radne zajednice i i direktora pravnog sektora sve do početka 1990 godine.
Od 1986. do 1990. godine bio je član Izvršnog saveta Skupštine opštine Smedrevo biran iz redova privrednih organizacija.
Od početka 1990. godine do maja 1992. godine obavlja poslove  sekretara Skupštine opštine Smederevo
Početkom februara 1992. godine postavljen za prvog načelnika Podunavskog okruga sa sedištem u Smederevu  Okrug je nakon uspešno obavljenih poslova i postupaka u vezi sa formiranjem, započeo sa vršenjem nadležnosti u aprilu 1992. godine.
Mandat mu je dva puta produžavan sve do jula 1998. godine kada je razrešen dužnosti zbog angažovanja  u Ministarstvu turizma.
Poslove zamenika ministra Ministarstva turizma obavljao je od aprila 1998. godine do novembra 2000. godine.
Od novembra 2000. do kraja januara 2001. godine obavlja dužnost zamenika Ministra kulture u prelaznoj Vladi.
Od februara 2001. godine angažovan je u Građevinskom preduzeću „VIG“ u Smederevu na radnom mestu stručnog saradnika za pravne poslove i pravnog zastupnika
Poznati je sportista i sportski radnik, dugogodišnji kapiten košarkaškog kluba Smederevo i član uprave Kluba. Radio je u telima i organima Košarkaškog Saveza Srbije.
Volonterski je radio u organima ustanova kulture.
Dobitnik je brojnih priznanja kao sportista i društveni radnik.
Oženjen je i otac dvoje dece.
 
Radisav Maravić
Nema podataka. Podci će biti naknadno dodati.
 
Saša Radosavjević
Nema podataka. Podaci će biti naknadno dodati.
 
<< Početak < Prethodna 1 2 Sledeća > Kraj >>

Rezultati 1 - 5 of 7
Created and powered by KONEKT d.o.o